Radka Hývnarová

Radka Hývnarová

Vše kolem porodu
Ahoj, jmenuji se Radka Hývnarová. Již 26 let se věnuji a pečuji o těhotné, rodičky, šestinedělky, dívky a ženy.
Ať jsem pracovala jako porodní asistentka v ambulantní sféře, v domácí komunitní péči, v nemocnici na porodním sále, jako instrumentářka na gynekologicko-onkologickém operačním sále a nyní jako staniční sestra na porodním oddělení, tak jsem svou práci milovala a miluji. Díky mému manželovi, který mne ve všem podporuje a pomáhá, se mohu naplno věnovat své práci - předporodním kurzům a cvičení, přednáškám a školení porodních asistentek. Jsem samozřejmě také hrdou matkou, matkou dvaadvacetiletého syna Ondřeje a sedmnáctileté dcery Pavly.
Vystudovala jsem střední zdravotnickou školu - obor Všeobecná sestra a vyšší odbornou školu v oboru Porodní asistence. Absolvovala jsem specializační studium v oboru porodní asistence v intenzivní péči. Získala jsem osvědčení v poradenství při kojení a jsem lektorkou kurzů cvičení pro těhotné, cvičení rodiček a gynekologicky nemocných žen. Další certifikované kurzy, které jsem absolvovala v rámci akcí pro celoživotní vzdělávání jsou v oboru porodní asistence, péče o dítě, laktaci a relaxačních a autoregeneračních cvičení.
Nejnádhernější okamžik je chvíle maminky po porodu a zrození jejího nového človíčka, ta přemíra lásky, štěstí a radosti, která vyzařuje z nich v tomto okamžiku. Okamžiku, kdy se miminko poprvé nadechne, poprvé se spolu s dítětem společně dotýkají, poprvé slyší jeho hlas. Jsem ráda, že mohu být součásti těchto nádherných okamžiků.
Těším se na Vás v předporodním kurzu, kde si budeme povídat o všem okolo porodu, společně s naší lékařkou a novorozeneckou sestřičkou.
Vaše Radka