Andrea Pokorná

Andrea Pokorná

Hrátky s batolátky
Jmenuji se Andrea a jako každá žena, tak i já zastávám ve svém životě mnoho rolí. Jednou z těch pro mne podstatných a nejvíce obohacujících je role matky. Jsem vděčná životu, že mi umožnil stát se dvojnásobnou maminkou. Po ukončení gymnázia a prvních pracovních zkušenostech ve státní sféře jsem se na dlouhá léta ocitla v podnikatelském prostředí.
Je tomu už nějaký ten rok, kdy mi přišla do cesty příležitost vrátit se do míst (RC Studénka), kde jsem se svojí mladší dcerkou strávila krásné téměř tři roky. Tentokrát jako lektor lekcí zaměřených na psychomotorický rozvoj dětí do tří let a jejich rodiče. Děti mne inspirují. V jejich přítomnosti je mi skvěle. Jsou pro mne velkými učiteli, je hezké je pozorovat. Děti jsou úžasné, překvapující, inspirující a milující bytosti. Nejen při výchově svých dětí jsem si prakticky prošla cestou od direktivního přístupu k tomu více respektujícímu. Stále procházím, učím se a hledám způsoby jak se s dětmi spíše dohodnout a být pro ně parťákem. Před léty mne oslovily principy Montessori pedagogiky. Prvky Montessori využívám i ve svých lekcích. Absolvovala jsem kurz manželů Kopřivových „Respektovat a být respektován“, kurz „Základy Muzikoterapie“ manželů Plecháčkových, kurz „Lektor práce s rodinou a dětmi“. V současnosti působím mimo jiného i jako koordinátor v Heidi rodinném centru.
Ve svých lekcích se stavím spíše do role průvodce namísto lektora či učitele. Cílem našich setkání je nejen něco nového poznat, něčemu novému se přiučit, ale především aktivně prožít společný čas všech zúčastněných – Vás rodičů, Vašich děťátek i můj. Těším se na Vás. Andrea povede v Heidi RC lekce Hrátky s batolátky zaměřené na rozvoj děťátka po psychomotorické stránce. Lekce jsou určeny pro děti ve věku od 6 měsíců.