Jóga pro děti od 4 do 9 let

Jóga pro děti 4 - 9 let

Lekce, kde děti cvičí samostatně bez rodičů v kolektivu ostatních dětí.
Během cvičení se držíme zásad, že jóga a pohyb je zábava, hlavně hravě, nesoutěžíme, respektujeme sebe a ostatní, milujeme relaxaci, zaženeme starosti a smích léčí.
Lekce přináší dětem radost ze cvičení a zdravé pohybové návyky. Děti se naučí lépe vnímat své tělo a respektovat sebe i své okolí v nesoutěživém prostředí. Cvičení pomáhá rozvíjet fantazii, učí odpočívat a tím může pomoci ke zlepšení koncentrace a zvládaní stresových situací, pracovat se svými emocemi a pocity. Živé děti zklidní, málo aktivní naopak povzbudí k činnosti.
Cvičení jógy pro děti je naprosto odlišné od toho pro dospělé. V systému dětské jógy je cílem nastolení rovnováhy mezi spontánním chováním a pohybem dětí a cvičením jógových pozic či sestav. Ty s dětmi cvičíme spíše dynamicky, bez výdrží a zádrží dechu. Cvičíme vždy s ohledem na věk, schopnostem konkrétního dítěte a momentální situaci. 
Vše probíhá hravou a zábavnou formou. Motivaci ke cvičení volíme podle věku, ale i povahy dítěte. Děti provázíme lekcí vyprávěním příběhů, básničkami, písničkami, přirozeným pohybem a také pomocí her se děti učí jógové pozice inspirované přírodou a zvířaty.
Do lekce zahrnujeme cestování i malování. Během lekce se podíváme do různých koutů světa, zacvičíme si spoustu pozic zvířat, které si můžeme namalovat a poté zacvičit. Při cvičení využíváme různé pomůcky – stuhy, masážní míčky nebo obrázky, které pomohou vizuálním dětem.
S sebou doporučujeme pohodlné oblečení, pití, cvičíme bosky nebo v protiskluzových ponožkách. Před lekcí nedoporučujeme jíst těžká jídla a cvičit alespoň hodinu po jídle.

Lekce probíhají  ve středu od 16:55 do 17:40.
Kurz probíhá od 15. dubna 2020 do 24. června 2020, celkem 11 lekcí.
Během období leden - březen 2020 lekce neprobíhají.
Platba probíhá ve formě kurzovného na pololetí dopředu, platba 990 Kč za 11 lekcí.
Pokud jste nestihli začátek kurzu, nevadí. Do kurzu se můžete přihlásit kdykoliv během jeho průběhu.
V den konání lekce můžete se svým dítětem zdarma využít vstup do herny před i po lekci v rámci daného bloku otevření herny podle toho, kdy se lekce koná, tj. 9:00 - 12:00 hod. nebo 15:00 - 18:00 hod. V případě, že budete chtít hernu využít s dalším dítětem, které však kurz nenavštěvuje, je cena vstupu do herny za další dítě 20 Kč. Další dítě, prosíme, nahlaste obsluze u vstupu do herny. 
Lekce neprobíhají ve dnech školních prázdnin a státních svátků pro školní rok 2019/2020. Termíny prázdnin a svátků jsou vystaveny na nástěnce v Heidi rodinném centru nebo je naleznete na stránkách MŠMT ČR. 
V případě, že se nemůžete zúčastnit lekce a zároveň při včasné omluvě předem, je možné si lekci nahradit využitím bezplatného vstupu do herny. Platná omluva musí být odeslaná na email omluva@heidirodinnecentrum.cz nejpozději 24hodin před začátkem lekce. Prosíme, pokud chcete lekci omluvit a zároveň vynahradit bezplatným vstupem do herny, posílejte omluvy pouze na výše uvedený email. Na omluvy zaslané na jiný email nebo telefon nelze brát z technických důvodů zřetel. Platby za nevychozené lekce se nevracejí. 

Kapacita kurzu je omezena. Přihlášení do kurzu Jóga pro děti 4 – 9let je nutné provést pomocí registračního formuláře uvedeného na konci stránky. Po úspěšné rezervaci Vám budou zaslány podklady k platbě a potřebné informace ke kurzu.
V případě, že si nejste jistí, zda právě tento kurz bude pro Vaše dítě to pravé, můžete využít možnosti účasti na zkušební  hodině a až poté se rozhodnout, zda budete pokračovat. Pokud chcete vyzkoušet zkušební hodinu, přihlaste se na email:   info@ heidirodinnecentrum.cz a my Vám zašleme doplňující informace.
Kurz vede lektorka Heidi Sobotka
Děkujeme a těšíme se na Vás

Chcete se registrovat do našeho kurzu?

Vyplňte náš registrační formulář níže!

[form_names]