14.10. a 28.10. 2017 – Workshop Montessori domů I.

Montessori domů I. s Renátou Cholevíkovou

Kdy:    sobota 14. 10. a 28. 10. 2017

Čas:     9:00 – 14:30

Cena:  Kč 1.450,- za obě soboty

Kde:    Heidi rodinné centrum, Česká 684, Kopřivnice – přednášková místnost

Přednášející:  Mgr. Renáta Cholevíková (http://www.rencacholevikova.cz/omne.html)


Pro nastávající rodiče a pro rodiče dětí 0-3roky
Základní kurz pro uvedení do tématiky Montessori.
Představení přístupu Montessori v aktivitách každodenního života, vysvětlení základních pojmů a pravidel pro používání této metody. Jak vhodně upravit prostředí v dětském pokojíčku. Praktické ukázky a předvedení jednoduchých Montessori hraček z domácí dílny a zároveň možností si je na místě vyrobit z věcí, které běžně najdeme doma a již je nepotřebujeme, nebo je můžeme dočasně postrádat. Součástí je i spousta nápadů, jak smysluplně zabavit děti v zimním období, kdy tráví spoustu času doma.

Povíme si o senzitivních obdobích vývoje dětí – proč dělá zrovna toto a tamto, a jaký má jeho konání význam v jeho životě.

Cílem je seznámit rodiče se základními principy Montessori, které pomáhají připravit do života takové osobnosti, které budou samostatné, sebevědomé, odpovědné, dokáží se přizpůsobit změnám, které život přináší. Osobnost takového člověka je motivována k dalšímu vzdělávání a svým zodpovědným životním postojem se stává spolutvůrcem formování budoucnosti lidské společnosti.

Časová dotace kurzu je 10 hodin – 5 hod. teorie a 5 hod. tvoření Montessori hraček (kurz proběhne během dvou sobot: 2lekce po 5hod) ve skupince max. 10 účastnic, aby byl zachován individuální přístup a možnost řešení konkrétních situací či problémů. Část materiálů je v ceně kurzu, část si donesete z domu. V průběhu kurzu se můžete poradit i nad řešením Vašich “domácích situací “s dětmi.

Na kurz je vhodné přijít bez dětí, výjimka platí pro kojence a nelezoucí děti. Prosíme, berte ohled na ostatní účastníky, aby se všichni mohli lépe soustředit na informace z kurzu. Bude k dispozici herna, kde si můžete vzít s sebou osobu na hlídání Vašich malých ratolestí.
V případě, že nemáte hlídání a velmi rádi byste tento kurz absolvovali, prosíme, informujte nás o tom do rezervačního emailu, za příplatek jsme schopni zajistit hlídání.

Platba probíhá ve formě kurzovné předem na účet.

Kapacita kurzu je omezena. Přihlášení je nutné provést na tento email: info@heidirodinnecentrum.cz

Do rezervační zprávy, prosíme, uveďte Vaše jméno a příjmení, název kurzu, do kterého se hlásíte. Po úspěšné rezervaci Vám budou zaslány podklady k platbě a potřebné informace.

Kurz povede lektorka Renáta Cholevíková
http://www.rencacholevikova.cz/omne.html

 

Pár slov o Mgr. Renátě Cholevíkové: Poradce v oblasti komunikace, výchovy a mezilidských vztahů s kineziologickým zaměřením, lektorka Montessori kurzů. (www.rencacholevikova.cz)

Před rodičovskou dovolenou profesně 5 let jako Etoped – poradenský pracovník ve Středisku výchovné péče – pobytové zařízení pro děti s problémovým chováním, děti s „dys“ funkcemi, diagn. ADHD atd. Pracovala se souvislostmi mezi pohledem rodičů a příběhem samotných dětí. Dnes také máma pětiletého chlapce, která denně řeší nejrůznější situace, jako všichni rodiče.

Děkujeme a těšíme se na Vás